Materiály

Materiály sú od talianskych,rakúskych a slovenských dodávateľov. Elastické nite sú od Amman. K dispozícii máme technické listy a certifikáty, ako aj certifikáty OekoTex Standard 100.

základný materiál – mesh/dresovina s gramážou 140 g/m2. Je vzdušný material, ktorý rýchlo schne a ma UV filter. Používa na na cyklistické a downhillové dresy.

coolmax – vyrobený z unikátneho hydrofóbneho 4-kanálového vlákna pre lepšie odvádzanie vlhkosti smerom od kože do ďalších vrstiev látky. Materiál tak schne omnoho rýchlejšie než iné látky, napr. o 50 % rýchlejšie ako bavlna, preto skvele napomáha udržiavať termoreguláciu tela i pri zvýšenej fyzickej námahe. Používa sa na všetky typy dresov a material je veľmi obľúbený.

lycra – elastický materiál s obsahom elastanu okolo 20%, ktorý sa rozťahuje v oboch smeroch, takže veľmi dobre kopíruje postavu. Máme ho v rôznych gramážach, podľa požiadaviek na aký typ a časť oblečenia ide. Najjemnejšia lycra ide na cyklistické dresy, kite-tričká. Stredná lycra ide na manžety a goliere dresov. Hrubšia lycra sa používa na cyklistické nohavice. Keďže sa používa pri športoch na ostrom slnku, materiál ma najvyšší má UV Filter +40.

speed – elastický materiál s obsahom elastanu až 20%, gramáž 225 g/m2, ktorý sa rozťahuje v oboch smeroch, takže veľmi dobre kopíruje postavu. Používa sa na časovkárske kombinézy alebo na doplnky cyklistických dresov a nohavíc – rukávy, manžety. Na povrchu tohto materiálu lahšie obteká vzduch okolo tela. Má UV Filter +40.

elastická sieťka – vzdušná a jemná sieťka s gramážou len 135 g/m2. Obsahuje až 25% Elastanu a prepúšta pot. Používa sa na bočné diely cyklistických dresov, na zadný diel pri cyklo vestách a bundách a pre jeho príjemný povrch aj na vnútorné vrecká pre softshellove bundy.

aero – ľahká tkanina na výrobu cyklistických búnd a viest ako aj treningových búnd. Materiál ma gramáž iba 80 g/m2.

termo – 100% polyester, ktorý má gramáž 320 g/m2. Tento zateplený materiál má vonkajšiu stranu hladkú a vnútornú stranu fleecovú ako majú mikiny. Je vhodný do chladného počasia v jesenných a jarných mesiacoch. Používa sa na mikiny, tepláky, zateplené dresy.

silikon grip – elastický páska so siliconovým rastrom na vnutornej strane, používa sa v rozmeroch 35 mm a 70 mm ako manžety na rukávoch a na cyklistických nohaviciach. páska zabežpečuje aby ste ani po dlhej jazde nemali od materiálu otlačenú kožu. Odporúčajú sa pri triatlonovom oblečení.

softshell – polyester s obsahom 5% polyuretanu. Materiál má membránu s vlastnosťami:vodný stĺpec 10 000 mm a dýchateľnosť 10 000 g/m2/24h. Vnútorná strana je fleecová. Používa sa na bundy, vesty ale aj lyžiarske treningové kraťasy.

zimný materiál na lyžovanie – 3 vrstvový laminát – 100 % polyester od rakúskeho výrobcu Voack s dýchateľnou membránou. Výška vodného stĺpca je u tohto materiálu garantovaná na 10 000 mm. Dýchateľnosť membrány je 10 000 g/m2/24 hodín. Ako výplň bundy používame duté syntetické vlákno s gramážou 120g/mľ, ktoré je schopné Vás ochrániť aj pri -30° C.

materiál na lyžiarske kombinézy – 3 vrstvový elastický laminát – 100 % polyester, ktorý sa rozťahuje v oboch smeroch, takže veľmi dobre sedí na postave. Je od talianskeho výrobcu ITTTAI alebo v prípade FIS kombinéz od švajčiarskeho výrobcu SCHOELLER. V oboch prípadoch má materiál vodný stĺpec 10 000 mm a dýchateľnosť 10 000 g/m2/24h.