FAQ – výroba športového oblečenia

Ako prebieha výroba športového oblečenia?

Kde si môžem pozrieť Vaše produkty?

Môžete navštíviť našu výrobu v Partizánskom, kde Vám vzorky odprezentujeme alebo Vás navštívi náš obchodný zástupca. Najčastejšie ale vzorky posielame DPD, aby ste oblečenie mohli ukázať aj iným členom klubu alebo rodičom detí. Ochytať si materiál a vybrať ten najvhodnejší pre Vaše potreby.

Akú technológiu používate na výrobu oblečenia?

Na potlačenie látky sa používa sublimačná tlač. Ako si to môžete predstaviť? Oblečenie v strihu – 2D, si celé nakreslíme v počítači, umiestnime grafiku, logá, nápisy. Toto sa vytlačí na tlačiarni, predstavte si ju ako klasickú tlačiaren, len má šírku 1,6 m. Tlačí sa špeciálnymi farbami na špeciálny papier. Takto vytlačené dielce na paiery priložíme na látku podľa výberu a v lise pri teplote okolo 190 sa táto farba prenesie do molekúl látky. Farba sa dostane do látky, nie je len na povrchu ako nálepka. Potom sa dielce vystrihnú a až následne sa zošívajú v našej krajčírskej dielni.

výroba športového oblečenia

Akú technológiu používate na výrobu oblečenia?

Návrh oblečenia je asi tá najkomplikovanejšia vec v celom procese, pretože každý zákazník ma inú predstavu a je nutné jeho predstavu čo najvernejšie preniesť do počítača. Na začiatok nám postačuje nejaký nákres, fotka, logá, nápisy alebo obľúbené farby. Následne vytvoríme pár návrhov a zasielame zákaznikovi na pripomienkovanie. Tento proces trvá niekedy aj pár týždňov, tak si na to treba vymedziť časovú rezervu, alebo schváliť hneď prvý dizajn 😀

Ako si vyberiem správnu veľkosť?

Najčastejšie zasielame veľkostné sety, alebo nás zákazník navštívi osobne a zákazníka zmeriame. Nie je ale nutná návšteva, kľudne sa môžete zmerať doma alebo sa zaradiť do veľkosti podľa veľkostných tabuliek: https://kapama.sk/vyroba-sportoveho-oblecenia/velkosti-miery-ako-sa-merat/

Čo ak som nekonfekčná veľkosť?

Práve táto skupina ľudí nás často vyhľadáva, pretože strih vieme upraviť na mieru. Predľžiť rukávy, rozšíriť pás kvoli veľkému bruchu alebo predĺžiť všetko lebo máte dva metre. Nebojte sa, máme aj veľkosť XXXXXL.

Ako dlho trvá návrh?

Prvotný návrh oblečenia sa snažíme doručiť do 24 hodín od zadania vstupných parametrov. Následne je to proces, ktorý niekedy trvá pár hodín ale aj mesiacov, záleží od toho ako rýchlo medzi sebou dizajnér a klient dokážu komunikovať, aká je zložitosť grafických prác.

Ako dlho trvá výroba?

Štandardne sú to 2-3 týždne, podľa naplnenosti výroby, pri väčších objednávkach nad 100 kusov po dohode. Ak nám to výrobne vyhovuje, vieme zákazku spraviť aj za pár dní. Vždy je dôležité povedať na aký konkrétny pretek, sústredenie alebo event potrebujete oblečenie, aby sme to vedeli stihnuť. Máme aj speed line, kde urobím menšie zákazky do 48hodín, ale táto služba je za príplatok.

Záruka a pozáručný servis?

Štandardne je dvojročná záruka, ale tam to nekončí. Ak ste náhodou zle vybrali veľkosti, vieme upraviť oblečenie po dohode s nami. Grafiku držíme v dlhodobo v archívoch, takže aj po niekoľkých rokoch Vám vieme vyrobiť rovnaké oblečenie. Rovanako, ak ste náhodou spadli alebo inak poškodili oblečenie vieme Vám ho kedykoľvek opraviť alebo inak zoservisovať.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Kľudne nám zavolajte alebo napíšte na kapama@kapama.sk alebo 0905 402 971. Tešíme sa.