Cestná cyklistika – výroba cyklistických dresov

K dobrému pocitu pri výkone tohto športu bezpodmienečne patrí aj dobré technické vybavenie. V neposlednom rade je to určite technicky dobre spracované oblečenie z vhodného materiálu so zaujímavým designom. Výroba cyklistických dresov, tak na horskú cyklistiku ako aj na cestnú cyklistiku.

výroba cyklistických dresov

Cestné dresy

Cestné dresy šijeme s krátkym, dlhým rukávom alebo bez. 90% dresov vyrábame s dlhým prekrytím zipsom, ale sú v ponuke aj strihy s krátkym a 3/4 zipsom. Každý dres má vzadu vrecká, ukončené silikónovou gumou, rukávy môžu byť ukončené silikónovým gripom (35 alebo 70 mm) alebo lycrovým materiálom.

Výroba cyklistických dresov je náročná na používané materiály, na dresy používame tieto druhy materiálu:

základný materiál – mesh/dresovina s gramážou 160 g/m2
coolmax – vyrobený z unikátneho hydrofóbneho 4-kanálového vlákna pre lepšie odvádzanie vlhkosti smerom od kože do ďalších vrstiev látky. Materiál tak schne omnoho rýchlejšie než iné látky, napr. o 50 % rýchlejšie ako bavlna, preto skvele napomáha udržiavať termoreguláciu tela i pri zvýšenej fyzickej námahe

speed – elastický materiál s obsahom elastanu až 20%, gramáž 225 g/m2. Používa sa na časovkárske kombinézy alebo na doplnky cyklistických dresov a nohavíc – rukávy, manžety. Na povrchu tohto materiálu lahšie obteká vzduch okolo tela. Má UV Filter +40.

lycra – veľmi elastický materiál v dvoch rôznych gramážach, podľa požiadaviek na termoreguláciu.

zateplený polyester na zimné/jesenné dresy s vyššou gramážou 320 g/m2 z vonkajšej strany hladký, vo vnútri počesaný. Používa sa aj na teamové mikiny.

výroba cyklistických dresov
výroba cyklistických dresov


Cestné nohavice

Vyrábame v týchto prevedeniach:

  • krátke nohavice s trakmi
  • nohavice nad koleno s trakmi – typická dĺžka nohavíc
  • 3/4 nohavice – pod koleno s trakmi
  • dlhé nohavice s trakmi (aj zateplená alternatíva materiálu na jesennú cyklistiku)
  • krátke nohavice bez trakov vhodné aj pod naše MTB nohav


Materiál na cestné nohavice má zloženie 80% Polyester 20% LYCRA, je veľmi elastický, má UV Filter +40. Na rôzne diely používame materiál s inou gramážou. Samozrejmosťou je pohodlný a kvalitný sedák od firmy TMF. Na traky používame vzdušný materiál s jemnými dierkami pre lepší odvod potu od tela. Nohavice ukončujeme silikónovým pásikom silikónovým gripom 35 alebo 70 mm, aby Vás nohavice ani po stovke kilometrov neomíjali.

vyroba cyklistickych dresov

Bundy a vesty

Cyklistické a enduro vesty a bundy šijeme z veľmi ľahkého materiálu, možete ich nosiť na cyklistiku so sebou, a v prípade potreby použiť. Zloženie materiálu je 100 % polyester. V chrbtovej časť je oblúk z dierkovanéj sieťky pre dobrý odvod vlhkosti. Bunda a vesta môže máť vrecko do ktorého je bundu možno jednoducho zbaliť a vložiť do kapsičky na bycikly.

Takzvanú prechodná bunda sa šije zo zatepleného materiálu. vonkajšia strana je hladká, vnútorná je počesaná, materiál je 100% polyester. Tento materiál má gramáž 320 g/m2. Používa sa do chladného počasia v jesenných a jarných mesiacoch. Je len samozrejmosťou, že Vám bundy a vesty vyrobíme s rovnakým dizajnom ako dresy, vrátane lôg vašich sponzorov.


Doplnky na cyklistiku

Návleky na ruky a nohy, čiapky, čelenky, multifunkčné šatky.

cennik výroba cyklistických dresov cestné dresy