Cestná cyklistika

K dobrému pocitu pri výkone tohto športu bezpodmienečne patrí aj dobré technické vybavenie. V neposlednom rade je to určite technicky dobre spracované oblečenie z vhodného materiálu so zaujímavým designom. Vyrábame všetko potrebné z oblečenia, tak na horskú cyklistiku ako aj na cestnú cyklistiku.

Cestné dresy šijeme s krátkym, dlhým rukávom alebo bez. 90% dresov vyrábame s dlhým prekrytím zipsom, ale sú v ponuke aj strihy s krátkym a 3/4 zipsom. Každý dres môže mať vzadu tri vrecká, ukončené silikónovou gumou, rukávy môžu byť ukončené silikónovým gripom (35 alebo 70 mm) alebo lycrovým materiálom.

Na dresy používame tieto druhy materiálu:

základný materiál – mesh/dresovina s gramážou 160 g/m2
coolmax – vyrobený z unikátneho hydrofóbneho 4-kanálového vlákna pre lepšie odvádzanie vlhkosti smerom od kože do ďalších vrstiev látky. Materiál tak schne omnoho rýchlejšie než iné látky, napr. o 50 % rýchlejšie ako bavlna, preto skvele napomáha udržiavať termoreguláciu tela i pri zvýšenej fyzickej námahe

speed – elastický materiál s obsahom elastanu až 20%, gramáž 225 g/m2. Používa sa na časovkárske kombinézy alebo na doplnky cyklistických dresov a nohavíc – rukávy, manžety. Na povrchu tohto materiálu lahšie obteká vzduch okolo tela. Má UV Filter +40.

lycra – veľmi elastický materiál v dvoch rôznych gramážach, podľa požiadaviek na termoreguláciu.

zateplený polyester na zimné/jesenné dresy s vyššou gramážou 320 g/m2 z vonkajšej strany hladký, vo vnútri počesaný. Používa sa aj na teamové mikiny.


Cestné nohavice

Vyrábame v týchto prevedeniach:

  • krátke nohavice s trakmi
  • nohavice nad koleno s trakmi – typická dĺžka nohavíc
  • 3/4 nohavice – pod koleno s trakmi
  • dlhé nohavice s trakmi (je možná aj zateplená alternatíva materiálun ajesennú cyklistiku)
  • krátke nohavice bez trakov vhodné aj pod naše MTB nohav


Materiál na cestné nohavice má zloženie 80% Polyester 20% LYCRA, je veľmi elastický, má UV Filter +40. Na rôzne diely používame materiál s inou gramážou. Samozrejmosťou je pohodlný a kvalitný sedák od firmy TMF. Na traky používame vzdušný materiál s jemnými dierkami pre lepší odvod potu od tela. Nohavice sú ukončené silikónovým pásikom silikónovým gripom 35 alebo 70 mm, aby Vás nohavice ani po stovke kilometrov neomíjali.

Bundy a vesty

Cyklistické a enduro vesty a bundy vyrábame z veľmi ľahkého materiálu, aby ich bolo možné nosiť na cyklistiku so sebou, a v prípade potreby použiť. Zloženie materiálu je 100 % polyester. V chrbtovej časť je oblúk z dierkovanéj sieťky pre dobrý odvod vlhkosti. Bunda a vesta môže máť vrecko do ktorého je bundu možno jednoducho zbaliť a vložiť do kapsičky na bycikly.

Takzvanú prechodnú bundu vyrábame zo zatepleného materiálu. vonkajšia strana je hladká vnútorná je počesaná, materiál je 100% polyester. Tento materiál má gramáž 320 g/m2. Je vhodná do chladného počasia v jesenných a jarných mesiacoch. Je len samozrejmosťou, že Vám bundy a vesty vyrobíme s rovnakým dizajnom ako dresy, vrátane lôg vašich sponzorov.


Doplnky na cyklistiku

Návleky na ruky a nohy, čiapky, čelenky, multifunkčné šatky.